اعتراض صنفی کارگران گروه ملی فولاد اهواز به استانداری کشیده شد

جمعی از کارگران کارخانه ملی فولاد اهواز صبح امروز در هیجدهمین روز از اعتراض صنفی خود برای پیگری معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند.

به گزارش کارگر نیوز ،جمعی از کارگران کارخانه ملی فولاد اهواز صبح امروز در  هیجدهمین روز از اعتراض صنفی خود برای پیگری  معوقات مزدی و نامشخص بودن وضعیت کارخانه در مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده‌اند.
 
تعدادی از این کارگران در تماس با ایلنا گفتند: حدود ۶۰۰ نفر هستیم و به نمایندگی از سوی مجموع ۴هزار کارگر شاغل در کارخانه ملی فولاد اهواز از ساعت ۱۰صبح امروز (سه شنبه ۱۰ اسفند ماه) مقابل ساختمان استانداری خوزستان جمع شده‌ایم.
 
آنها در توضیح مطالبات صنفی خود گفتند: تا این لحظه کارگران گروه ملی فولاد اهواز ۴ تا ۵ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند در عین حال پرداخت مطالبات سنواتی هر یک از کارگران که بالغ بر ۵ تا ۶ میلیون تومان می‌شود چندین سال است به تاخیر افتاده است.
 
این کارگران که احتمال می دهند در نتیجه وضعیت پیش آمده دستمزد اسفند ماه وپرداخت عیدی پاداش پایان سال آنها نیز به سرنوشت مطالبات مزدی پرداخت نشده آنها دچار شود.
 
آنها افزودند: از آنجایی که  این کارخانه از شرکتهای احداث شده توسط گروه سرمایه‌گذاری امیر منصورآریا در اهواز  است  بعد از مصادره شرکتهای متهم اصلی پرونده این واحد هم اکنون برای پرداخت دستمزد کارگران خود با مشکلاتی  روبرو است.
 
تجمع کنندگان در عین حال پیرامون علت دیگر مراجعه خود به استانداری خوزستان گفتند: تجمع صنفی امروز از این رو صورت گرفته است که از مسئولان استانداری می خواهیم به  وضعیت بلاتکلیفی کارخانه  وپرداخت مطالبات معوقه کارگران آن برای همیشه رسیدگی کنند.
 
به گفته آنان بعد از گذشت چندین سال  از ماجرای پرونده متهم اصلی هنوز وضعیت کارخانه به درستی مشخص نیست و پرداخت و دریافت اعتبارات مالی کارخانه  که با نظارت قوه قضائیه انجام می شودبه کندی صورت می گیرد.
 
این کارگران در عین حال گفتند: همچنین روز گذشته همزمان با هفدهمین روز از اعتراض، جدا از کارخانه فعالیت بخشهای مختلف مجموعه بزرگ ورزشی گروه ملی فولاد اهواز که به باشگاه استقلال صنعتی شهرت دارد متوقف شده است.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما