اکبر علیپور می‌گوید: تنها راه جلوگیری از بروز حوادث مرگبار، اتحاد کارگران هست؛ این اتحاد نقطه مقابل سیاست کسانی هست که همبستگی کارگران را در تضاد به همراه منافع خود می‌بینند.

به نقل کارگر نیوز، اکبر علیپور (رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو) در گفتگو به همراه خبرنگار ایلنا در ارتباط به همراه بروز حوادث مرگبار در معادن کشور اظهار داشت:  آمار بالای مرگ و میر در معادن کشور، زنگ خطر را به صدا درآورده‌هست؛ ایمن سازی یک مطالبه اصلی هست؛ علی‌الخصوص برای  معدنکارانی که هر روز ساعتها را در محیط پرخطر معدن می‌گذرانند.
 
وی به همراه بیان این که مرگ کارگر بافقی، معدنکاران استان یزد را متاثر انجام و ما کارگران استان یزد به جِد، در انتظار پاسخگویی مسئولان محلی و استانی هستیم؛ افزود: تنها راه رسیدن به مطالبات،  تقویت اتحاد و انسجام کارگران ، برگزاری مراسم دست جمعی و تاکید بر لزوم برگزاری جلسات ماهیانه در سطوح عالی  هست.
 
علیپور ادامه داد: این درحالیست که شگرد وسیاست قدرتمندان در جهت تضعیف اتحاد کارگری هست.
 
رئیس انجمن صنفی کارگران معدن چادرملو در ادامه بحث به همراه تاکید مجدد بر لزوم تشکل یابی و اتحاد گفت: مطالبه‌گری فردی جواب نمی‌دهد؛ چنانچه کارگری به صورت انفرادی یا تعداد محدودی از کارگران  به حق در راه مطالبه  حقوق قانونی خود حرکت کنند، یا تهدید به اخراج می شوند  و یا متهم به سیاسیگری و برهم زدن امنیت ملی؛ به همین دلیل هست که تشکل برای کارگران از نان شب واجب‌تر هست.
 
این فعال کارگری افزود: قرار نیست به همراه این همه خدمت و  فعالیت اقتصادی، ما کارگران تعدادی را بر روی صندلی‌های مدیریتی وپشت میزهای ریاست بنشانیم و  بگذاریم آنها فقط منافع خودشان را در نظر بگیرند و از ترس از دست دادن میز وصندلیشان، کارگران را له کنند؛ چیزی که این روزها می‌بینیم غیر از این هم نیست؛ اگر آمار حوادث شغلی کشور را مرور کنیم به راحتی متوجه می‌شویم آن چیزی که برای مسئولان کم‌اهمیت هست، جان کارگر هست.
 
علیپور در پایان گفت: کارگران باید افزایش هوشیار باشند و بدانند تا اتحاد دست جمعی به دست نیاید، روند  معیوب فعلی به همین صورت ادامه پیدا می‌کند و هر روز زیاد از روز قبل، شاهد حوادث دلخراش و مرگ کارگران خواهیم بود.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما