آنجلینا جولی فراتر از یک چهره زیبا هست. او یک هنرپیشه موفق و برنده جوایز مختلف ، یک مادر، بشردوست و نیکوکار هست و اینها تنها بخش اندکی از دستاوردهای او هست. در این مقاله همراه ما باشید تا ۵۰ حقیقت جالب درباره آنجلینا جولی که شگفت‌زده‌تان می‌کند را بدانید.

۵۰ حقیقت درباره آنجلینا جولی که شگفت‌زده‌تان می‌کند

۱. آنجلینا جولی وویت در ۴ ژوئن ۱۹۷۵ در لس‌آنجلس، کالیفرنیا به دنیا آمد. او فرزند پدر و مادر هنرپیشه به نام‌های جان وویت و مارچلین برتراند هست.

آنجلینا جولی

۲. اصل و نسب آنجلینا ترکیبی از پنج تبار غیرآمریکایی و یک تبار آمریکایی هست که به بومیان شمال آمریکا، ایروکواها برمی‌گردد. او از تبار‌های فرانسوی، آلمانی، اسلواکیایی، هلندی و کانادایی هست.

۳. مادر آنجلینا در تلاش برای جلوگیری از شرکت کردن دخترش در پارتی‌های خارج از خانه و گرایش به مواد، در ۱۴ سالگی به او اجازه داد به همراه دوست پسرش در اتاق خوابش زندگی کند و خود در اتاق کناری بخوابد.

۴. در اوایل نوجوانی در موسسه‌ی تئاتر لی‌استراسبرگ تحصیل انجام.

مطلب مرتبط:۵۰ چیز خیلی جالب که احتمالا درباره اما واتسون نمی دانستید

۵. پس از دو سال، از کلاس‌های بازیگری‌اش در موسسه‌ی تئاتر لی‌استراسبرگ انصراف داد تا رویای متصدی کفن و دفن یا مدیر مراسم ترحیم شدن را دنبال کند. حتی روش‌های حفظ اجساد از فساد را نیز مطالعه انجام.

آنجلینا جولی

۶. پس از دو سال به همراه دوست پسرش قطع رابطه انجام و به مدرسه‌ی بازیگری بازگشت.

۷. در سن پایین ۱۶ سالگی به همراه آژانس مدلینگ Finesse Model Management قرارداد بست. در صحنه‌های مدلینگش معمولا لباس‌های تیره می‌پوشید.

۸. جولی بعدها در دانشگاه نیویورک به تحصیل پرداخت.

آنجلینا جولی

۹. رنگ طبیعی موهایش بلوند تیره هست. وقتی چهار یا پنج ساله بود مادرش آن را قهوه‌ای تیره انجام و آنجلینا از آن زمان موهایش را تیره نگه داشت.

۱۰. او علاقه‌ای وسواسی به ”دکتر اسپاک“ داشت. دکتر اسپاک شخصیت تخیلی مجموعه‌ی تلویزیونی پیشتازان فضا هست که طی دهه‌ی ۱۹۷۰ به محبوبیت رسید، دوره‌ای که آنجلینا جوانیش را در آن سپری انجام.

آنجلینا جولی

۱۱. والدین تعمیدی او ژاکلین بیست و ماکسیمیلیان شل هستند. بیست در فیلم‌هایی چون کازینو رویال، کلاس، عمیق گیم کرده هست و شل به خاطر فیلم محاکمه در نورنبرگ برنده‌ی اسکار انجام گرفت.

۱۲. شاید یکی از اولین خالکوبی‌های او، خالکوبی روی بازوی چپش میباشد که در حضور مادرش انجام انجام گرفت. جمله‌ی خالکوبی شده ”دعایی برای وحشی‌های دل، که گرفتار قفسند“ هست و از سخنان تنسی ویلیامز الهام گرفته شده هست.

مطلب مرتبط:۱۰ جذابترین و زیباترین بازیگر خانوم ۲۰۱۷

۱۳. آنجلینا بین تیغه‌های شانه‌اش یک خالکوبی دارد که می‌گوید ”حقوقت را بدان“. این عبارت خالکوبی شده، عنوان یکی از ترانه‌های گروه محبوبش، کلش، هست.

آنجلینا جولی

۱۴. آنجلینا گفته هست خالکوبی روی شانه‌ی چپش توسط یک هنرمند تایلندی و به همراه استفاده از چکش و ” یک سوزن ۴۵ سانتی‌متری”  انجام شده هست.

۱۵. او در مجموع ۱۴ خالکوبی شناخته شده دارد. یک ضرب‌المثل لاتین “quod me nutrit me destruit” (آن‌چه مرا تغذیه می‌کند مرا نابود می‌سازد)، دو طرح سا‌ک‌یانت همراه به همراه یک دعای محافظت و یک ببر ۳۰ در ۲۰ سانتی‌متری، و هفت مجموعه مختصات جغرافیایی که محل‌های تولد فرزندان و همسرش براد پیست را نشان می‌دهد.

۱۶. آنجلینا لب‌های معروفش را به همراه بالم لب برند بلیستکس سالم نگه می‌دارد.

آنجلینا جولی

۱۷. آنجلینا سرگرمی‌های جالبی داشته هست، از جمع‌آوری انواع مختلف چاقو گرفته تا کتاب‌های چاپ اول.

آنجلینا جولی

۱۸. وقتی در حال بزرگ شدن بود دوست نداشت بغلش کنند. طی مصاحبه‌ای که به همراه روزنامه‌ی میل‌آن‌ساندی لندن گفت: ”وقتی بزرگ می‌شدم، حس بدی به آدم‌های داشتم که بغلم می‌کردند، حتی مادرم، الان که درباره‌اش حرف می‌زنم نفسم بند می‌آید“.

۱۹. در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰، آنجلینا به افسردگی مبتلا انجام گرفت و شروع به خودزنی انجام. او در سال ۲۰۰۴ به مجله‌ی الور گفت: ” قبلا وقتی نمی‌توانستم پیوندی به همراه انسان دیگری حس کنم، این مشکل را داشتم.“

۲۰. جولی اولین بار در فیلمی به نام نگاهی به بیرون کنار پدرش ظاهر انجام گرفت که در ۱۹۸۰ منتشر انجام گرفت.

۲۱. او اولین موفقیت بازیگری بزرگش را در ۱۹۹۸ و به همراه فیلم تلویزیونی جیا، بر اساس زندگی کوتاه و تراژیک جیا ماری کارانگی، کسب انجام که جایزه‌ی بهترین بازیگر خانوم گلدن گلوب را برای او به همراه داشت.

۲۲. او هم‌چنین در فیلم دختر، از هم گسیخته (۱۹۹۹) گیم انجام که اولین جایزه‌ی اسکار (بهترین بازیگر خانوم مکمل)را برای او به ارمغان آورد.

۲۳. آنجلینا جولی یکی از پردرآمدترین بازیگران خانوم هالیوود هست. او در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ بالاترین دستمزد را بین بازیگران خانوم هالیوود دریافت انجام.

۲۴. او یک اسکار، ۳ جایزه‌ی گلدن گلوب و ۲ جایزه‌ی انجمن بازیگران فیلم را در کارنامه‌ی خود دارد.

۲۵. آنجلینا عاشق اجام دادن بدلکاری‌های خود هست.او ۸۰ درصد بدلکاری‌های نقش لارا کرافت را، خود انجام داد.

مطلب مرتبط :‌ جنیفر آنیستون زیباترین خانوم جهان در ۲۰۱۶

۲۶. او نه تنها در فیلم‌ها بلکه در بسیاری از موزیک ویدئوهای خوانندگان معروف از جنله میت لوف، لنی کراویتز، و رولینگ استونز گیم کرده هست.

۲۷.آنجلینا جولی تنها فرد مشهور هالیوود هست که برای نمایش خود و فعالیت‌های روابط عمومی‌اش، مدیر تبلیغاتی ندارد.

۲۸. در طول زمان، او چندین خالکوبی‌اش را پوشانده یا لیزر کرده هست، از جمله اسم همسر دومش بیلی باب و کاراکترهای چینی “死” (مرگ) و  “勇”  (شجاعت).

۲۹. او دو بار ازدواج کرده هست. در ۱۹۹۵ به همراه جانی لی میلر، بازیگر همکارش در فیلم هکرها ازدواج انجام. وقتی در مراسم یک شلوار چرم مشکی و تاپ سفید پوشیده بود که اسم جانی را به همراه خون خودش روی آن نوشته بود. این زوج در ۱۹۹۹ طلاق گرفتند.

آنجلینا جولی

۳۰. آنجلینا در طول مدت جدایی از میلر و قبل از نهایی شدن طلاق‌شان، اولین رابطه‌ی خود به همراه جنس موافق را تجربه انجام. او در ۱۹۹۸ به همراه جنی شیمیزو، هنرپیشه‌ی همکارش در فیلم فوکس‌فایر وارد رابطه انجام گرفت.

آنجلینا جولی

۳۱. سال بعد، جولی به همراه بیلی باب تورنتون، هنرپیشه‌ی برنده‌ی جایزه‌ی اسکار ازدواج انجام. این زوج در لاس‌وگاس ازدواج کردند و هزینه‌ی مراسم ۱۸۹ دلار بود. این پیوند تا سال ۲۰۰۳ دوام داشت.

۳۲. در ۲۰۰۱، آنجلینا جولی و بیلی باب تورنتون وصیت‌نامه‌های خود را به همراه خون امضا کردند.

۳۳. جولی همسر بعدیش، براد پیت، را در سال ۲۰۰۴ و هنگام تهیه‌ی فیلم آقا و خانم اسمیت ملاقات انجام.

آنجلینا جولی

۳۴. او چندین بار هرگونه رابطه به همراه براد پیت را، هنگامی که هنوز از جنیفر آنیستون جدا نشده بود، تکذیب انجام اما بعدها اعتراف انجام سر صحنه‌ی فیلمبرداری ” عاشق یکدیگر شدند “. او در سال ۲۰۰۵ توضیح داد ” پدرم به مادرم خیانت انجام، پس نزدیکی به همراه یک آقا متاهل چیزی نیست که بتوانم ببخشم. اگر این کار را می‌کردم نمی‌توانستم صبح در آینه به خودم نگاه کنم. هرگز به مردی علاقه‌مند نمی‌شوم که به همسرش خیانت می‌کند”. رسانه‌های بین‌المللی به این زوج لقب “برنجلینا” دادند.

۳۵. آنجلینا جولی پسری اهل کامبوج را به فرزندی قبول انجام و آن را مداکس نامید. سه سال بعد سرپرستی دختری به نام زهرا را پذیرفت. در ۲۰۰۵، براد پیت مراحل قانونی پذیرفتن سرپرستی هردو بچه‌ی آنجلینا را انجام داد. در مارس ۲۰۰۷، آنجلینا و براد پسری ۲ ساله را از یک یتیم‌خانه‌ی ویتنامی گرفتند و آن را پکس تاین نامیدند.

آنجلینا جولی

۳۶. آنجلینا و برد سه بچه‌ی تنی دارند. دختر اول‌شان به نام شیلو در نامیبیا به دنیا آمد، زیرا این زوج می‌خواستند از جنجال‌های راجع به تولد او دور باشند.

۳۷. در ۲۰۰۷ آنجلینا به همراه کنار زدن شریکش، براد پیت، جذاب‌ترین فرد تاریخ نامیده انجام گرفت.

۳۸. در ۱۲ جولای ۲۰۰۸ جولی در بیمارستانی در جنوب فرانسه، دوقلوهایی به نام‌های ناکس لئون و ویوین مارچلین را به دنیا آورد.

۳۹. این زوج حقوق نشر اولین تصویر ها دوقلوهایشان را ۱۴ میلیون دلار به مجله‌های پیپل و هلو فروختند ـ و گران‌ترین تصویر‌های سلبریتی تاریخ شدند. این پول به بنیاد جولی- پیت رسید.

آنجلینا جولی

۴۰. آنجلینا در سال ۲۰۷ مادرش را از دست داد. مارچلین برتراند در ۵۶ سالگی و پس از سال‌ها مبارزه به همراه سرطان تخمدان درگذشت.

۴۱. براد در سال ۲۰۱۲ به آنجلینا پیشنهاد ازدواج داد. او یک حلقه‌ی نامزدی الماس لوحی شکل به آنجلینا داد ـ به وزن تقریبی ۱۶ قیراط و ارزش ۵۰۰،۰۰ دلار ـ که خودش به طراحی آن توسط رابرت پروکاپ جواهرساز، کمک کرده بود.

۴۲. این دو پس از آن که ازدواج همجنسگرایان در آمریکا قانونی اعلام انجام گرفت، و در ۲۳ آگوست ۲۰۱۴ ازدواج کرند.

۴۳. آنجلینا سفیر حسن نیت کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان نیز هست. او جایزه‌ی شهروند جهانی را از سوی انجمن خبرنگاران سازمان ملل  دریافت کرده هست.

The Foreign Secretary and Angelina Jolie visit Nzolo camp

۴۴. هم‌چنین در سال ۲۰۰۵ جایزه‌ی بشردوستی جهانی را از انجمن سازمان ملل متحد آمریکا دریافت انجام.

۴۵. پس از خیانت جان وویت، پدر آنجلینا، رابطه‌ی آن‌ها به همراه یکدیگر زیاد ضعیف انجام گرفت. این دو اختلافات‌شان را در ۲۰۰۷ حل و فصل کردند و از آن به بعد به روال عادی برگشتند.

۴۶. او خودش را به یک قانون خیلی حیاتی متعهد می‌کند: یک سوم درآمدت را خرج کن، یک سوم آن را ببخش و در نهایت یک سومش را پس‌انداز کن.

۴۷. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ چهره‌ی برندهای سنت جان و شیسیدو بود، و در ۲۰۱۱ به همراه برند لوئی ویتون، معامله‌ای به ارزش ۱۰ میلیون دلار انجام داد ـ که برای یک کمپین تبلیغاتی رکورد محسوب می‌شود.

آنجلینا جولی

۴۸. آنجلینا شهروند سه قاره هست. او از نظر محل تولد، شهروند آمریکایی هست. شهروند کامبوج نیز هست که به پاس اقدامات حفاظتی در این کشور و از سوی پادشاه کامبوج به او اعطا شده هست. هم‌چنین به لطف شهروندی افتخاری اعطا شده به پاس حفظ حقیقت جنگ بوسنی در فیلمی که کارگردانی کرده بود، شهروند اروپایی نیز محسوب می‌شود.

۴۹.  او در تلاش برای جلوگیری از سرطان سینه در آینده، دو بار تحت عمل ماستکتومی (جراحی پستان) قرار گرفته هست. آنجلینا در می ۲۰۱۳ از طریق مقاله‌‌ای به همراه عنوان ” انتخاب درمانی من” در نیویورک تایمز،  این رویداد را به همراه دنیا در میان گذاشت.

۵۰. آنجلینا جولی گواهینامه‌ی خلبانی دارد و صاحب یک هواپیمای Cirrus SR22 تک‌موتوره هست. هم‌چنین به همراه پرواز ویرجین گلکتیک ریچارد برانسون یکی از معدود افراد خوش‌شانی خواهد بود که زمین را از فضا تماشا می‌کنند.

آنجلینا جولی


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: boomsbeat

۵۰ حقیقت درباره آنجلینا جولی که شگفت‌زده‌تان می‌کند


 

(مشاهده ۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی هست و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما