کنگره ایالات‌متحده آمریکا که در آن زمان تنها مجلس این کشور بود، در ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ با رای اکثریت دلار را به‌عنوان واحد پول آن کشور تعیین کرد و از این زمان یکی از قدرتمندترین واحدهای پولی جهان متولد شد و بعدها بخش عمده‌ای از معاملات جهانی در بازارهای بین‌المللی بر مبنای آن صورت گرفـــــت.

141297 967 دلار چطور متولد شد؟

 قبل از انقلاب اســتقلال آمریکا در ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ در تمامی سرزمین‌های مهاجرنشین، پول انگلستان یعنی لیره را به‌عنوان واحد اصلی دادوستد مورد اســتفاده قرار می‌دادند.
 
به نقل دنیای اقتصاد، کنگره ایالات‌متحده آمریکا که در آن زمان تنها مجلس این کشور بود، در ۶ ژوئیه ۱۷۸۵ با رای اکثریت دلار را به‌عنوان واحد پول آن کشور تعیین کرد و از این زمان یکی از قدرتمندترین واحدهای پولی جهان متولد شد و بعدها بخش عمده‌ای از معاملات جهانی در بازارهای بین‌المللی بر مبنای آن صورت گرفـــــت.

 

قبل از انقلاب اســتقلال آمریکا در ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ در تمامی سرزمین‌های مهاجرنشین، پول انگلستان یعنی لیره را به‌عنوان واحد اصلی دادوستد مورد اســتفاده قرار می‌دادند؛ اما با وقوع انقلاب، سرزمین‌های مهاجرنشین که می‌کوشیدند از هرجهت از انگلستان مستقل شوند با اســتفاده از سکه‌های نقره اسپانیایی که در مکزیک اســتفاده می‌شد، معاملات خود را ادامه دادند.

 

این سکه‌ها دلار نام داشت و با گذشت زمان آمریکایی‌ها برای نظم دادن به معاملات خود، این نام را بر واحد پول ملی خود گذاشتند.

 

به این ترتیب زمانی‌که آمریکا در شرایط پس از جنگ سرد توانست به ابرقدرت جهان مبدل شود، پول این کشور نیز به حیاتی‌ترین پول بین‌المللی تبدیل شد؛ چراکه ابرقدرت در نظام پولی بین‌المللی حق وتو دارد و چون از به‌کار‌گیری پول خود در سراسر جهان سود می‌برد، منافعش ایجاب می‌کند که از هر نوع همکاری جهانی برای اســتقرار یک پول مستقل بین‌المللی جلوگیری کند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته “دلار” چطور متولد شد؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما