آیا شما تصور می‌کنید که برای از دست دادن وزن به مصرف قرص های لاغری نیاز دارید؟ در این نوشتار هفت دلیل وجود دارد که چرا خطرات قرص های لاغری به مراتب بیش‌تر از تاثیر آنها روی کاهش وزن است.

قرص های لاغری

۱. هیچ تضمینی وجود ندارد که این قرص‌ها شما را لاغر کنند.

قرص های لاغری قبل از فروش به عموم نیازی به تصویب سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) ندارند. با این همه شرکت و محصولاتی که وجود دارد، باز شدن پای مواد تشکیل‌دهنده‌ی خطرناک در قرص‌های لاغری محبوب بسیار آسان است و تنها زمانی ممکن است توجه همگان به آنها جلب شود که عوارض جانبی خاصی به FDA گزارش شود.

مطلب مرتبط: یک رژیم لاغری هفتگی ۱۲۰۰ کالری برای کاهش ۹ کیلو در ۳ ماه

۲. آنها می‌توانند خطر ابتلا به حمله‌ی قلبی و سکته‌ی مغزی را افزایش دهند.

عنصر اصلی در بسیاری از قرص های لاغری ، محرک‌هایی هستند که ثابت شده خطر بروز حمله‌ی قلبی و سکته‌ی مغزی را افزایش می‌دهند. اغلب این محرک‌ها داروهای نسخه‌دار هستند که فروش آنها در بازار ممنوع شده‌است، اما به دلیل قانون و مقررات و نظارت‌ ضعیف روی مکمل‌های لاغری، به طور غیر قانونی به این قرص‌ها باز می‌گردند.

۳. ممکن است به این قرص‌ها معتاد شوید.

قرص‌های لاغری اغلب حاوی آمفتامین، داروهای ضد اضطراب و داروهای ضد افسردگی هستند. این ترکیب نه تنها خطرناک هستند، بلکه بسیار هم اعتیادآور هستند.

۴. ممکن است عوارض جانبی متعددی را تجربه کنید.

برخی از قرص های لاغری حاوی مسدود کننده‌های چربی هستند که باعث کاهش جذب مواد مغذی و ناراحتی معده می‌شوند. دیگر عوارض جانبی قرص های لاغری عبارتند از یبوست، سردرد و تغییرات خلقی.

مطلب مرتبط: رژیم غذایی کتوژنیک چیست ؟

۵. برچسب‌های روی قرص‌های لاغری پر از ادعاهای دروغین هستند.

هر ادعایی را که روی برچسب‌های مکمل های لاغری می‌خوانید، باور نکنید. در یک گزارش منتشرشده توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، تجزیه و تحلیل ۱۲۷ مکمل لاغری (از جمله قرص‌های کاهش وزن) نشان داد که ۲۰ درصد از این قرص‌ها ادعاهای غیر قانونی را بر روی برچسب‌ها‌ی‌شان دارند مثلا این‌که فلان محصول بیماری خاصی را درمان می‌کند.

۶. قرص های لاغری بی‌اثر هستند.

بسیاری از قرص های لاغری به سادگی ترکیبی از کافئین و سایر دیورتیک‌ها هستند که باعث از دست دادن آب می‌شوند. این داروها در ابتدا منجر به کم شدن عدد روی ترازو می‌شوند، اما این کم شدن عدد ناشی از آب شدن چربی‌ها نیست و وزن آب برمی‌گردد. علاوه بر این، از دست دادن آب شدید به علت مصرف قرص‌های لاغری می‌تواند باعث دهیدراته شدن بدن (کم شدن آب بدن) شود.

۷. شما عادت‌های خود را تغییر نخواهید داد.

کاهش وزن طولانی مدت نیاز به ایجاد تغییر در شیوه‌ی خوردن و انجام تمرینات ورزشی دارد تا به این ترتیب سبک زندگی سالم‌تری را اتخاذ کنید. مصرف یک قرص به عنوان یک روش سریع برای کاهش وزن شما را تشویق نمی‌کند تا درک بهتری از چگونگی تاثیر مصرف مواد و ورزش بر وزن داشته باشید. احتمال کمی وجود دارد که برچسب‌های مواد غذایی را بررسی کنید، مقدار غذایی را که مصرف می‌کنید، ثبت کنید یا حتی ورزش کنید در صورتی که تصور می‌کنید قرص دارد تاثیر خود را می‌گذارد. مصرف قرص‌ها برای همیشه، شدنی نیست و هنگامی که شما دست از خوردن قرص بردارید، به عادت‌های بد و وزن اولیه‌ی خود باز خواهید گشت.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: myfooddiary

۷ خطر و عارضه جانبی قرص های لاغری که باید بدانید


 

(مشاهده ۲ نفر, فقط امروز)

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما