به گزارش خبرنگار خودروکار، در این گزارش هفتگی قصد داریم مهمترین اعدادی که در طول هفته پیش، بیشتر مورد توجه رسانه ها و کارشناسان خودرویی قرار گرفته است را بررسی کنیم.

۱۰۰۰

این عدد به کیلوگرم، وزن جدیدترین خودروی مک لارن به نام ” Ultimate Vision Gran Turismo” این خودرو البته در حال حاضر تنها یک کانسپت معمولی است که برای بازی معروف گرن توریسمو در نظر گرفته شده است اما اگر در دنیا واقعی به مرحله ساخت برسد حتما انقلابی در دنیای مسابقات خودرو ایجاد می کند. با توجه به قدرت موتور ۱۱۵۰ اسب بخاری که برای این خودرو در نظر گرفته شده است باید انتظار یک موشک بر روی پیست های مسابقه را داشته باشیم.

۷


عددی در واحد دقیقه که پورشه ادعا می کند مدل ۹۱۱ GT2 RS توانسته است کمتر از آن پیست نوربررینگ را طی کند. پیش از این پورشه چندین بار این ادعا را مطرح کرده بود اما چندی پیش چند عکاس توانستند تصویری از یک خودروی سیاه وزرد پورشه را در حالی که این پیست را طی می کرد، بردارند. باید منتظر اعلام زمان به طور رسمی باشیم و ممکن است با یک شگفتی جدید روبرو شویم.

۴٫۷


آخرین مدل از خودروی جذاب جنسیس به نام G70 اسپرت می تواند از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در کمتر از ۴٫۷ ثانیه طی کند. این مدل در قالب استاندارد یک موتور توربوشارژ ۲ لیتری ۴ سیلندر خطی با توان ۲۴۸ اسب بخار دارد در حالی که مدل اسپرت آن قدرت ۳۶۵ اسب بخاری خود را از یک موتور توربوشارژ ۳٫۳ لیتری V6 می گیرد.

۱٫۵


اگر این عدد را در واحد ثانیه در نظر بگیریم، میزان سریعتر شدن لامبورگینی Huracán Super Trofeo Evo نسبت به مدل قبلی در پیست مونزا را بدست آورده ایم. لامبورگینی با تغییردادن جنس بدنه مدل قبلی به فیبرکربن توانسته است بدون دست بردن در موتور خودرو آن را سریعتر از گذشته کند. در این خودرو یک موتور ۵٫۲ لیتری V10 با ۶۲۰ اسب بخار توان، قرار گرفته است.

مترجم خودروکار: محمد امین زمانی

منبع : motor1.com

انتهای پیام/

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما